Nieuws: Reddingsvlet naar Oekraïne (09-06-2023)
Een reddingsvlet van onze brigade gaat naar Oekraïne. De vlet zal gebruikt worden in het gebied bij Cherson dat eerder deze week overstroomde na een dambreuk. Van de brigade zelf gaat overigens niemand naar Oekraïne, het gaat puur om het vaartuig.
Donderdag deed het Ministerie van Buitenlandse Zaken bij Reddingsbrigade Nederland, de overkoepelende bond van alle reddingsbrigades in Nederland, het verzoek om vaartuigen te leveren. Vervolgens is geïnventariseerd welke brigades materieel beschikbaar hadden dat niet is aangemerkt voor de Nationale Reddingsvloot (NRV). Boten die onder de NRV vallen moeten namelijk inzetbaar blijven voor calamiteiten in eigen land, zoals bij de overstroming in 2021 in Limburg.
Verschillende reddingsbrigades, waaronder dus ook de onze, beschikken echter ook over ‘vrije’ reddingsboten. In totaal meer dan 20 reddingsbrigades hebben inmiddels toegezegd een boot te zullen leveren. Volgens voorzitter Roland de Jong werd het besluit om steun toe te zeggen unaniem genomen. “Juist als Zeeuwse reddingsbrigade weten we natuurlijk wat een watersnoodramp betekent. Als er dan een internationaal hulpverzoek wordt gedaan, hoeft niet lang getwijfeld te worden.”
De Middelburgse vlet gaat zondagavond op transport zodat deze begin komende week eerst naar Polen en vervolgens naar Oekraïne vervoerd kan worden. Voor de Van Dixhoornbrigade betekent de toezegging met name dat een tijdje geïmproviseerd moet worden voor wat betreft het materieel. Hiervoor is al samenwerking gezocht met de collega’s van de brigade in Goes. Het ministerie neemt de kosten voor het vervangen van de vlet op zich.